O mně

Jsem především žena nacházející sama sebe, lásku k sobě, a tím pádem, i ke všemu a ke všem ostatním bytostem, více a více vnímající krásy života, pouštějící se toho „starého“ a otevírající se všemu „novému“.

Mým záměrem je odevzdat se plně životu – užívat si ho jak jen to jde, s vírou  v sebe se nechat vést a o své životní zkušenosti se dělit s ostatními všemi způsoby, které mi jsou a budou umožněny (respekt., které si já sama umožním..).

Dříve jsem si myslela, že pokud budu chtít něco předávat dál, je potřeba, aby to bylo vypilované do nejmenších detailů a mělo to finální podobu. Ale pak jsem pochopila, že není nutné, aby to tak bylo. Inspiroval mě výrok, který jsem slyšela v jednom videu -  že není potřeba, aby to, s čím vycházíme na veřejnost bylo bezchybné a zcela dokončené. Došlo mi, že mohu pomoci ostatním prostřednictvím sdílením nejen toho, co jsem už prožila, ale i toho, co prožívám právě teď "v přímém přenosu". Proč čekat, až to prožiju, uzavřu a vyhodnotím. Vždyť už to, že si někdo přečte, nebo poslechne, že já prožívám třeba  podobnou věc jako on a dozví se jak to vnímám a řeším, může to pro něj být zdrojem inspirace a může mu to pomoci jít dál. A pokud budu mít od něj i zpětnou vazbu, tak to může být i naopak - on inspiruje mě... A to je ono!

 

I když mám určité vzdělání (Střední zdravotnická škola - obor dětská sestra, různé certifikáty: Metamorfní technika, Sportovní a rekondiční masáže a další speciální masáže atd.) a podporuji své znalosti také konzultacemi s lidmi, kteří se věnují podobným věcem a dalším studiem, tak svým klientům předávám a doporučuji jen to, co je podloženo mými osobními zkušenostmi a prožitky.

 

Velmi ráda spolupracuji s dětmi. Okrajově působím v rodinách jako chůva. Pořádám (sama i ve spolupráci s Knihovnami v Sokolově a Karlových Varech) akce pro děti (především z MŠ a 1. stupně ZŠ, včetně mini-příměstských táborů ). Souzním s přístupem k dětem, který mají Waldorfské školky a školy. Líbí se mi „učení“ Naomi Aldort  a partnerský, empatický přístup k dětem, jehož pozitivní odezvu mám vyzkoušenou v praxi.

 

Nejsilnější hybnou silou mého života je tanec. Už odmalička to se mnou „šilo“ vždy, když jsem slyšela nějakou hudbu. V průběhu mého dosavadního života jsem se věnovala standardním a latinskoamerickým tancům (miluju Salsu) a pak i orientálním a dalším druhům tance. Všechny ty styly mi hodně daly, ale pořád jsem se v tom necítila úplně pohodlně a nevěděla jsem proč..

A pak mi to došlo. Já potřebuji svobodu! Ve všem, i v tanci. Neladí se mnou, když se musím učit kroky, které jsou dané a přizpůsobovat se tomu, co vymyslel někdo jiný..

 Já potřebuji vnímat hudbu a sebe a nechat duši a tělo, ať s ní plynou jak je jim to příjemné.. 

Po nějaké době praktikování tance tímto způsobem jsem si uvědomila jak uzdravující toto jeho pojetí pro mě je a rozhodla jsem se, že to si určitě nemůžu nechávat jen pro sebe a začala inspirovat i ostatní prostřednictvím Intuitivních tanců, které vedu.

Vyzkoušela jsem si žít tancem i to, že v určitém období života jsem si tanec nechala, z určitého důvodu, na nějakou dobu „vzít“. 

 

A věřte mi:

 

„TANČIT ŽIVOTEM JE MNOHEM PŘÍNOSNĚJŠÍ, 

NEŽ SE JIM JENOM PRODÍRAT…“

 

A protože se více a více otevírám všemu novému, přicházejí mi další a další inspirace. Tak i já se ráda nechám překvapit, jaké další projekty budu mít impuls zrealizovat.. ;-)

 

Mějte se překrásně a láskyplně, a těším se na spolupráci s vámi!

DJ