"V mém těle je mi skvěle"

 

  CVIČENÍ PRO KAŽDÉHO 

(bez rozdílu věku a kondice)

 

Cítíte se zaseknutí ve svém životě? Je ve vašich vztazích, v práci, v rodině atd. něco, v čem se necítíte hezky a nedaří se vám to změnit? Máte nějaké fyzické nebo psychické potíže?

VÍTE, že TO VŠE SPOLU SOUVISÍ? 

Víte, že ne jen to, jestli jsme zdraví, nebo nemocní, ale i to jak fungují, nebo nefungují naše vztahy i ostatní oblasti našeho života se, z velké části, odvíjí od toho, co si myslíme o sobě a jak přistupujeme ke svému tělu? Víte, že se můžeme rozhodnout, jak se chceme cítit?

Z MÝCH ZKUŠENOSTÍ JE TO VELMI ÚZCE PROPOJENO. 

A když si uvědomíme, co pro nás naše tělo znamená, jak moc je pro nás důležité.. Když si uvědomíme a přijmeme to, že, pokud je nemocné, nebo zaseknuté, nebo se v něm necítíme hezky, že je to naše zodpovědnost, tak zjistíme, že máme silné „páky“ na to mu ulevit, rozpohybovat ho a omladit..

 

PROTO VÁS ZVU na NETRADIČNÍ, NENÁROČNÉ CVIČENÍ,

 

* KTERÉ zvládne každý, bez rozdílu věku a kondice,

* SKRZE KTERÉ se naučíte více vnímat sami sebe i své tělo a jeho potřeby (co mu dělá a nedělá dobře),

* KTERÉ zlepší celkově váš vnitřní pocit, což může podpořit změnu vašeho pohledu na dění ve vašem životě a příliv větší spokojenosti s tím, co se děje kolem vás,

* KTERÉ přispěje ke zrychlení metabolismu, k posílení imunity, k rozpohybování vaší životní energie, vašeho těla i života..

 

PRO KOHO toto CVIČENÍ JE?*

pro vás, kteří chcete omladit a rozpohybovat své tělo, zvýšit jeho kondici,

jako příprava tělíčka i pro vás, které táhne aerobic, Zumba, fitko, spinning a další aktivity, na které v tuto chvíli nemáte dostatečnou kondici a odvahu..

* Pro vás, kteří nechcete být doma sami,

* pro vás, kteří chcete být zdraví, 

* pro vás, kteří se máte chuť inspirovat tím, co pomáhá druhým,

* pro vás, kteří cítíte, že potřebujete  v sobě a ve svém životě něco změnit,

* pro vás, kteří v sobě chcete probudit ztracenou životní jiskru, radost a hravost...

 

* Nenašli jste se v tomto výčtu? Nenechte se tím odradit.. Pro vás je to určitě taky.. ;-) Pokud si nejste jisti, napište mi, nebo zavolejte, můžeme to, pro váš klid, zkonzultovat.. 

 

CVIČENÍ je BEZ VĚKOVÉHO OMEZENÍ.

JAK HODINY PROBÍHAJÍ?

 

Kdo mě zná, tak už ví, že přistupuji ke všem službám a aktivitám, které pořádám hodně intuitivně, na základě vnímání lidiček, kteří se dané akce účastní a jejich celkového aktuálního rozpoložení..

Proto, stejně jako intuitivní tance, které pořádám, i toto cvičení má svobodný prostor a více variant, jakým můžete daný cvik provést, vzhledem k aktuální kondici a vašemu zdravotnímu stavu..

Zohledňuji vždy také aktuální roční období, které má na stav našeho fungování a jeho kondici (třeba v zimě je potřeba brát v potaz přirozený útlum našeho těla a jeho potřebu více odpočívat, ale zároveň je smysluplné podpořit plynulé proudění životní energie v těle a zdravé fungování všech orgánů).

 

V průběhu cvičení si můžete vybrat:

jestli cvik uděláte vestoje, vsedě na židli, nebo jen s její oporou,

pokud máte pocit, že aktuálně, fyzicky, cvik nezvládnete, můžete si zavřít oči a jen si představovat, že ho cvičíte – i tato varianta má stejné účinky, jako když cvik provádíte opravdu..

Kombinujeme efektivní dýchání, kterým celkově okysličujeme organizmus a jednotlivé orgány, kterým prohříváme tělíčko, podporujeme jeho regeneraci, metabolismus a následně i spalování tuků s jednouchou sebe-masáží jednotlivých částí těla, která rozproudí stagnující lymfu, zvyšuje prokrvení uvnitř svalů a umožňují dlouho nepoužívaným (zatuhlým) svalům relaxaci, pročišťuje organizmus, a tím je možné svaly zpevnit a dostat tělíčko do kondice bez extrémní námahy a pomocí menšího množství cviků..

Takže se, ve finále, cítíme hezky ve svém těle bez toho, že bysme byli po cvičení energeticky vyčerpaní a unavení..

Protože mé původní povolání je dětská sestra a mám tedy zdravotnické vzdělání, úplně přirozeně mě to vede k tomu, že je cvičení sestaveno tak, aby vás obohatilo i ze zdravotního hlediska, a máte možnost se mnou kdykoli, v případě potřeby, cokoli zkonzultovat..

 

CVIČENÍ PROBÍHÁ

 

ZŠ Svahová 26, Karlovy Vary

(vchod z levé části budovy – po schodech nahoru, nutné nejdřív projít zelenou bránou)

 1x týdně, 17:00 – 18:00 

(aktuálně ve středu, ale, dle situace, je možnost případné jednorázové změny dne v týdnu otevřená).

 

*** HLÁSIT SE MŮŽETE  na mail: danajuthnerova@seznam.cz nebo na mobil 721342493 (stačí sms). 

 

CO S SEBOU?

 

PITÍ v uzavřené lahvi

Pohodlný oděv na cvičení

OBUV, ve které nechodíte venku (nejlépe s měkkou podrážkou; pro otužilejší typy případně stačí silné, teplé ponožky – podlaha je parketová)

KARIMATKU, nebo jinou podložku na cvičení (pokud jste schopni cvičit vleže a v sedě na zemi..)

! Pokud jste zdaleka a nejedete autem, nebo podložku nemáte, dejte mi vědět, nějaká se pro vás jistě najde..!

DEKU nebo PODSEDÁK ( pokud budete cvičit na židli a POTŘEBUJETE MĚKKČÍ SEZENÍ – židle jsou plastové)

 

V současné době cvičíme většinou jen v sedě na židli a ve stoje, takže karimatka, zatím, není potřeba..

 

CENA

150 Kč/ 1 osoba (60 minut)

 

POKUD nejste z K. Varů, a nemáte možnost na hodiny dojíždět.. Pokud MÁTE ZÁJEM, aby se toto CVIČENÍ KONALO v místě vašeho  bydliště. Pokud víte o vhodných prostorech, KDE BY SE MOHLO KONAT a o VÍCE LIDECH, kteří by se ho chtěli účastnit, tak se OZVĚTE a, v případě vyhovujících podmínek, se třeba můžeme nějak domluvit..

 

Přeji vám zázračné, v lehkosti, radosti a ve zdraví prožité dny a těším se na vás..

S láskou DJ

Co o CVIČENÍ PRO KAŽDÉHO říkají ti, kteří už se mnou cvičili?

 

Milá Danuško, 

moc děkuji za tvé úžasné cvičení, které mně velice pomáhá. Neřekla bych, že se člověk protáhne i posílí, a nemusí se dřít a potit v posilovně. Hlavně díky tvému cvičení začínám mít ráda sama sebe, své tělo, vnímat víc své tělo. Není to hned, ale o každém cvičení to jde znát. Pokaždé, když odcházím, tak se úplně vznáším. Cítím se lehká a pěkně protažená, i hlavu mám pěkně pročistěnou a jsem pozitivně naladěna. Když vynechám, hned to poznám já i mé tělo. Děkuji, že díky tvému cvičení začínám opravdu mít ráda své tělo a víc ho vnímat.  
 
Verča, 41 let
 

------------------------------------------------------------------------------------

Dlouhou dobu jsem hledala něco, co bych mohla pro sebe a pro své tělo dělat. Nikdy jsem ale u ničeho dlouho nevydržela. Všechna ta cvičení, posilovny a jiné, kdy ze mě lilo a myslela jsem, že vypustím duši, prostě není nic pro mě. Když pak přišla od Danušky nabídka cvičení pro každého, řekla jsem si, že to zkusím. Byla i ukázková hodina, na kterou jsem se ze zvědavosti šla podívat. Cvičení probíhalo tak půl na půl v sedě na židli a ve stoje. Tak jsem začala chodit pravidelně každý týden. Někdy to byl boj s vlastní hlavou, která nechtěla a ukecávala, že bude lepší sebou plácnout do postele a nic nedělat. Ale vždy jsem nad ní vyhrála a šla udělat něco pro sebe, podpořit své tělo, za což jsem vždy odměněna dobrým pocitem a lehkostí, se kterou po jeho skončení odcházím. Dělá mi to moc dobře, vždy se rozhýbat, protáhnout svaly o kterých ani nevím, že je mám. Celé tělo se krásně zahřeje a pak se mi v noci i krásně spí. Postupně jsem začala některé cviky zařazovat do běžného života podle potřeby. Bez ranního proklepání celého těla už si neumím svůj den představit. Určitě toto cvičení každému moc doporučuji, jsme k sobě všichni laskaví, nikdo nikoho neposuzuje. Podporujeme se a pomáháme si a je to bezva. Děkuji Danuško. 

Lenka, 35 let

------------------------------------------------------------------------------------

Od Danušky přišla nabídka na ukázkovou hodinu "cvičení pro každého". Zaujalo mě to a tak jsem se zúčastnila. Způsob cvičení byl pohodový. Střídalo se cvičení v sedě na židli a ve stoje. Nic náročného u čeho by se člověk zapotil. Postupovali jsme odshora od hlavy směrem dolů k nohám a protahovali postupně různé svaly v těle. Příjemně jsem se u cvičení zahřála a odcházela s uspokojivým pocitem, že příště přijdu zas, protože to je přesně pro mě. Začala jsem chodit celkem pravidelně, protože mi cvičení dělalo dobře nejen na bolavá záda. Ačkoli jsem někdy přicházela na cvičení s bolavými zuby nebo bolavým kolenem, během cvičení se mi většinou ulevilo. Pokaždé se příjemně zahřeji, protáhnu, cítím více energie a odcházím ze cvičení uvolněná a s dobrým pocitem, že pomáhám svému tělu, aby dobře fungovalo. Také se učíme správně dýchat, aby cvičení bylo co nejefektivnější. Moje kamarádky si začaly všímat, že už nevypadám tolik unavená a že se mi vrátila barva do tváří a ptaly se, co se sebou dělám. Vyprávěla jsem jim o cvičení a že ho moc doporučuji každému, kdo chce něco dělat pro své zdraví. 
 
Lenka, 55 let
 
 
    ------------------------------------------------------------------------------------
 
Mila Danusko, s vdecnosti a laskou dekuji za dnesni cviceni. Vnimam reakci meho tela, bajecne uvolneni a KAZDA BUNKA V MEM TELE STASTNA, ZDRAVA A KRASNA JE..
 
Dagmar, 66 let